Anketa za starše

Spoštovani starši,

v povabilu študentke vas pozivamo za sodelovanje v anketi, ki se nahaja na spletni povezavi

Ravnatelj: Đano Novak

Pozdravljeni,

sem Sanja Šenveter, študentka Fakultete za varnostne vede na Univerzi v Mariboru.

Za potrebe diplomske naloge z naslovom Grooming in specifike pri njegovem preiskovanju (Grooming = napeljevanje oseb, mlajših od 15 let za spolne namene, preko spleta) izvajamo anketo namenjeno staršem. Varnost je med najpomembnejšimi dobrinami naše družbe, njeno zagotavljanje pa je z naraščanjem virtualnega okolja čedalje težje. Ker so otroci in najstniki še posebej ranljivi, je pomembno, da ugotovimo kaj vse lahko naredimo, da jih obvarujemo morebitnih groženj. Z anketo bi ugotavljali, kako dobro so starši informirani o groomingu, če vedo, na koga se lahko v primeru težav obrnejo, kaj predlagajo za izboljšanje stanja in na kakšne načine skušajo obvarovati svoje otroke. Namen je ugotoviti o čem jih je še najpomembneje obvestiti in podučiti.

Delimo, kar je vredno deliti.

Lep pozdrav, Sanja Šenveter.