Bolezni v šoli in vrtcu

Spoštovani starši!

V vrtcu in šoli se pojavljajo različne nalezljive bolezni. Sedaj je aktualna gripa in črevesne virusne okužbe. Vzrok za obolevanje je bivanje otrok v večjih skupinah, kjer je tesen stik med otroki. Virusne okužbe se širijo preko prijemanja predmetov ter po zraku.

Osebje v vrtcu in šoli upošteva navodila zdravstveno higienskega režima za preprečevanje in omejitev širjenja nalezljivih bolezni. Najpomembnejše je redno in temeljito umivanje rok z milom. Za prehladom namreč najpogosteje zbolimo ravno zaradi dotikanja nosu ali oči z okuženimi rokami.

Obveznosti staršev v primeru bolezni otroka:

• vrtec in šolo čim prej obvestite o vrsti nalezljive bolezni, za katero je zbolel vaš otrok,
  • otrok sme ponovno v vrtec ali šolo, ko je zdrav in vsaj 2 dni nima vročine, ko vsaj 1 dan ne bruha ter vsaj 1 dan nima več driske,
  • otrok naj tudi doma osvoji dobre higienske navade, zlasti umivanje rok in osebno higieno,
  • naj bo otrok čim več na svežem zraku.

Hvala za razumevanje!

Marjetka Bezjak, organizator ZHR