Cankarjevo tekmovanje – razpis za šolsko leto 2015/16

Dragi bralci!

Krovna tema letošnjega tekmovanja v znanju materinščine za Cankarjevo priznanje 2015/16 je DOMOVINA MED PLATNICAMI. Osrednja tema je domoljubje (slovenstvo).

Izbrana besedila:

2., 3. razred:
Ela Peroci: Moj dežnik je lahko balon
(katera koli izdaja) in še vsaj ena sodobna kratka fantastična pripoved (oz. kratka sodobna pravljica) o domišljijskem potovanju otroka
(npr. T. Pavček: Juri Muri v Afriki, L. Suhodolčan: Piko Dinozaver, B. Štampe Žmavc: Mucek Mehkošapek, M. Dekleva: A so kremšnite nevarne …)

4., 5. razred:
Tone Pavček: Juri Muri po Sloveniji
(Miš, 2011) in še do tri umetnostna besedila o domačem kraju (pokrajini) po izbiri mentorjev/šol (pripovedka, pravljica ipd.)

6., 7. razred:
Tone Seliškar: Bratovščina Sinjega galeba
(katera koli izdaja) in Bogdan Novak: Grajski strah (katera koli izdaja)

8., 9. razred:
Miško Kranjec: Povest o dobrih ljudeh
(katera koli izdaja) in Vladimir P. Štefanec: Sem punk čarovnica, debela lezbijka in ne maram vampov (Modrijan, 2014)

Dodatna literatura in priporočila za pripravo na tekmovanje bodo objavljena na spletnih straneh Zavoda Republike Slovenije za šolstvo www.zrss.si/Cankarjevo tekmovanje.

Datumi tekmovanj

Šolsko tekmovanje: sreda, 9. 12. 2015