Otroški parlament – Maribor 9. 3. 2017

V četrtek, 9. 3. 2017, se je v Mariboru odvijalo regijsko srečanje OTROŠKEGA PARLAMENTA. Udeležili so se ga tudi trije učenci naše šole: Alen Mehič 9.a, Tibor Roj, 9.b in Aljaž Tišler 8.a. Srečali so se s 105 učenci iz 40 osnovnih šol iz Maribora in okolice. Razdeljeni so bili v 6 skupin, v katerih so debatirali o načrtovanju prihodnosti za mlade. Po končanem skupinskem delu, so med tistimi, ki so se najbolje odrezali pri debati, določili predstavnike, ki bodo odšli v državni zbor v Ljubljano, kjer bo potekalo srečanje na državni ravni. Alen Mehič je le za las zgrešil udeležbo na tem dogodku. Je pa bil eden izmed predstavnikov, ki so vsem prisotnim predstavili svoja razmišljanja in zaključke do katerih so prišli. Za pogum in dobro »debatiranje«, mu iskreno čestitamo. Vsi skupaj pa so doživeli zanimivo izkušnjo, spoznali učence drugih šol in se tudi kaj novega naučili.

Mentorica OP: Valentina Gaberšek Jančič