Vabilo na predavanje in govorilne ure, ponedeljek 10. 4. 2017

V ponedeljek, 10. aprila 2017, imamo ob 17. uri v sklopu govorilnih ur organizirano predavanje Varna raba interneta in mobilnih naprav, ki je namenjeno izobraževanju staršev in učencev od 5. do 9. razreda o možnih ukrepih in zaščiti otrok ter mladostnikov na internetu. Starši boste predavanje poslušali v večnamenskem prostoru šole, predavatelj bo dr. Benjamin Lesjak, pravnik in strokovnjak za varstvo zasebnosti in pravna vprašanja rabe interneta.
Učenci boste imeli predavanje v telovadnici, predavateljica bo inšpektorica PP Maribor Simona Lilek.

Tema je zelo aktualna, saj se zlorabe osebnih zaupnih podatkov in rabe interneta pojavljajo tudi med vašimi otroki – učenci naše šole. Prosimo vas, da se izobraževanja udeležite v čim večjem številu oz., da omogočite udeležbo vašim otrokom. Z neprimerno uporabo in pomanjkljivim nadzorom je ogroženost otrok zelo velika, s skupnimi močmi pa lahko preprečimo marsikatero nevarnost, ki preži na vaše otroke.

Po predavanju bodo govorilne ure z razredniki po potrebi.

Za starše učencev od 1. do 4. razreda pa velja:

1.., 2. in 4. a: govorilne ure od 16.00 do 17.30 – vpišite se tukaj.
3. a: roditeljski sestanek ob 16.30