Šolski parlament – “Šola in šolski sistemi”

V ponedeljek, 19. 2. 2018, smo na šoli izvedli šolski parlament na temo Šola in šolski sistemi. Enajst učencev se je od oktobra pripravljalo na to temo, spoznavali so nova znanja, izmenjevali mnenja in se učili zagovarjati svoja stališča. V tem času so spoznavali tuje šolske sisteme, obiskali waldorfsko šolo v Mariboru, opravili razredne ure v 4. in 5. razredih in nato na koncu izvedli šolski parlament, na katerega smo povabili tudi učiteljico ga. Sonjo Ritonijo in ga. Jožico Mikuž Horvat, ki sta nam predstavili, kako je potekalo učenje in življenje otrok v šoli nekoč.
Vsi učenci so se zelo izkazali pri predstavitvah in izražanju svojega mnenja, skupaj pa smo določili tri predstavnike, ki bodo zastopali našo šolo na regijskem otroškem parlamentu v Mariboru. To so: Karolina Pernek 7.b, Urša Koser 8.a in Žana Ivana Sagadin Halužan 8.b.

Mentorica OP: Valentina Gaberšek Jančič