Mali simpozij 2018

Mali simpozij je pedagoški projekt Pokrajinskega muzeja Maribor, s katerim spodbujajo osnovnošolce k zgodnjemu raziskovalnemu delu.

Naslov letošnjega razpisa se je glasil »Obleka naredi človeka – kdo naredi obleko?«

Učenci naše šole so uspešno izdelali dve nalogi. Lia Horvat Zupančič, Ajda Rojko iz 8.a sta predstavili Ženska oblačila v Slovenskih goricah konec 19. in v začetku 20. stoletja. Mentorica je bila Marjetka Bezjak.

Mia Miholič, Karolina Pernek in Melanie Žlahtič iz 8.b so pod mentorstvom Marine Herman predstavile referat z naslovom Šivilje – mojstrice obrti in narekovalke mode.

Slednje so svojo nalogo še predstavile v uvodnem delu mednarodnega simpozija Museoeurope 2018 – Uniformiranost v Viteški dvorani Pokrajinskega muzeja Maribor.

Foto utrinki z obeh simpozijev.