Šolski Prešernov natečaj 2018/19 – Lahkih nog naokrog

Že drugo leto zapored bo na naši šoli potekal šolski literarni in likovni Prešernov natečaj. Letošnja tema natečaja se imenuje Lahkih nog naokrog, sodelujete pa lahko vsi učenci od 6. do 9. razreda.

V kategoriji »literarni izdelki« lahko pišete pravljice, pripovedi o doživetju, basni, domišljijske zgodbe, pripovedke, kratke zgodbe, novele, črtice ali različne pesmi, izbira je prepuščena vam, ustvarjate pa lahko tako v slovenskem kot angleškem jeziku. Tudi v kategoriji »likovni izdelki« lahko rišete v različnih tehnikah po vaši izbiri.

Edina omejitev je, da pripovedujete oz. rišete o potovanjih po Sloveniji in drugih državah, namišljenih svetovih ali potovanju vase.

Vaše izdelke oddajte najkasneje do petka, 18. januarja 2019, vašim razrednikom ali učiteljicam Nevenki Jesenik, Maji Ferk ali Andreji Zelenik.

Slovesna razglasitev najboljših bo na proslavi ob Prešernovem dnevu.

Želimo vam veliko ustvarjalnega navdiha!