Šolski Prešernov natečaj 2019/20: Mladost je norost

Tudi letos bo na šoli potekal Prešernov natečaj, na katerem lahko sodelujejo vsi učenci od 6. do 9. razreda in nosi naslov Mladost je norost.

Nagrade bodo podeljene v treh kategorijah:

• Literarni izdelki v slovenskem jeziku
  • Literarni izdelki v angleškem jeziku
  • Fotografija

V kategorijah literarni izdelki lahko pišete pesmi v slovenskem ali angleškem jeziku, ki morajo vsebovati vsaj 16 verzov in naj pripovedujejo o mladostnih norčijah, dogodivščinah, težavah, … Izbira oblike pesmi je prepuščena vam, število kitic je poljubno, pomembno je le, da se držite izbrane teme.

V kategoriji fotografija lahko upodobite zanimive trenutke iz vašega življenja (norčije, veselje, žalost, …). Fotografirati smete le osebe, ki to dovolijo. Fotografije so namenjene izključno natečaju, vsako objavljanje na spletnih straneh je strogo prepovedano, prav tako se pri fotografiranju ne izpostavljajte nevarnostmi (ne hodite na gradbišče ipd.).

Izdelke oddajte najkasneje do petka, 24. januarja 2020, vašim razrednikom ali učiteljicama Nevenki Jesenik (nevenka.jesenik@guest.arnes.si) in Maji Ferk (maja.ferk@guest.arnes.si).

Slovesna razglasitev najboljših bo na proslavi ob Prešernovem dnevu.

Želimo vam veliko ustvarjalnega navdiha!