Prešernov natečaj na OŠ Duplek

Koder se nebo razpenja,
grad je pevca brez vratarja,
v njem zlatnina čista zarja,
srebrnina rosa trave…
(F. Prešeren: Glosa)

V okviru dejavnosti ob 40-letnici matične šole in 120-letnici podružnice Zg. Duplek smo letos prvič razpisali šolski Prešernov natečaj za najboljše likovno in literarno delo ter fotografijo.

Na natečaj je prispelo 436 likovnih del, 264 literarnih del in 65 fotografij. Mnogi učenci so se izredno potrudili in odločitev o zmagovalcu ni bila lahka. V prvih dveh kategorijah je bil izbran najboljši izdelek učenca iz prve, druge in tretje triade, v kategoriji »fotografija« pa so sodelovali le učenci od 7. do 9. razreda.

S knjigo in priznanjem nagrajeni posamezniki so:

• Likovni prispevki: Sara Đukič iz 1.a, Sara Podgorelec iz 6.a in Matevž Kristanič iz 7.b
  • Literarni prispevki: Teo Jelen iz 3. c, Alina Lilek iz 5.b in Karolina Pernek iz 7.b
  • Fotografija: Ajda Rojko iz 7.a

Učenci so tekmovali tudi v kategoriji »naj oddelek«. Izbrali smo najuspešnejši razred iz centralne šole in obeh podružnic. Zmagovalci v tej kategoriji so 2.b, 2.c in 5.a razred, ki bodo za svoje delo nagrajeni z ogledom filmske predstave.

Najboljše izdelke v posameznih kategorijah si boste lahko ogledali v šolskem spletnem glasilu Koraki, kjer bomo postopoma objavljali tudi preostale uspešne izdelke vsakega razreda.

Vsem nagrajenim učencem in njihovim mentorjem čestitamo za dosežene uspehe!