Božiček za en dan

Že 4. leto zapored se na naši šoli pridružujemo akciji BOŽIČEK ZA EN DAN. Lansko leto smo pripravili 23 čudovitih daril za izbrane otroke. Tudi letos bo vsaka razredna skupnost za izbranega otroka iz socialno ogroženih družin pripravila eno darilo. Seznam otrok vsako leto pripravijo organizatorji akcije BOŽIČEK ZA EN DAN.
Vsak razred bo pripravil darilo, ki se bo zložilo v škatlo, ki jo bodo otroci sami okrasili. Darilo bo nato mentorica ŠS odpeljala v zbirni center v Mariboru.
Vsaka škatla bi naj vsebovala:

• NEKAJ ZA “CARTANJE”: plišasti medvedek, punčka,knjiga,.. (odvisno od starosti nadobudneža)
  • NEKAJ ZA OSEBNO HIGIENO: milo, gel za tuširanje, brisačka
  • ŠOLSKE POTREBŠČINE: svinčnike, barvice, radirke, pobarvanke, knjige
  • IGRAČO, DRUŽABNE IGRE
  • KOS OBLAČILA
  • SLADKARIJE (pa ne preveč)

Vas starše prosimo, če lahko skupaj z vašim otrokom izberete in kupite predmet, ki je bil vašemu otroku določen in s tem prispevate svoj delež pri tej humanitarni akciji. Otrok naj izbrano darilo prinese v šolo do 29. 11. 2019.

Dodatne podrobnosti o akciji BOŽIČEK ZA 1 DAN najdete na http://www.bozicekzaendan.si/.

Hvala, ker boste pomagali pričarati iskrice v otroških očeh.

Mentorica šolske skupnosti:
Valentina Gaberšek Jančič