Trajnostna mobilnost

Spoštovani starši!
V letošnjem šolskem letu smo se priključili projektu: »Trajnostna mobilnost v vrtcih in osnovnih šolah«, v okviru katerega bomo izvajali aktivnost “Gremo peš! S kokoško Rozi!”

Z aktivnostjo bomo učence spodbujali, da prihajajo v šolo na trajnosten način – peš, s kolesom, rolerji, skirojem, javnimi prevoznimi sredstvi ali na način skupne vožnje z osebnim avtomobilom.
Radi bi zmanjšali motorni promet in onesnaženje zraka v okolici naše šole, izboljšali prometno varnost ter spodbujali gibanje in krepili zdravje otrok.
Prihod v šolo na trajnostni način je tudi dobra popotnica za večjo samostojnost, manj stresno delo v šoli in boljšo organiziranost ter odgovornost za delo.

Naš cilj je povečati delež aktivnih prihodov v šolo za 7 %.
Naloge učencev s pomočjo staršev in učiteljev: – Prihod v šolo na trajnostni način – Izpolnjevanje dnevnikov – Vzgajanje z zgledom in spodbujanje k aktivnemu prihodu v šolo in tudi na popoldanske dejavnosti.
V projekt so vključeni vsi učenci od 1. – 5. razreda.
Aktivnost se bo na naši šoli izvajala v času od 5. do 9. 10. 2020.
Koordinatorka projekta: Marijana Murko