Zaključna ekskurzija 9.a in in 9.b razreda

V torek, 9. 6. 2021, smo deveti razredi odšli na zaključno ekskurzijo v Ljubljano. Dan se je začel precej zgodaj, in sicer smo se odpravili proti Ljubljani že ob pol sedmih. Med vožnjo ni manjkalo dobre volje, glasbe in vznemirjenja. Ko smo naposled prišli na prvo postajališče, je naša navdušenost še narasla. Naša prva avantura tega dne je bil karting v Woop-u. Razdelili smo se v dve skupini. Prva skupina je odšla na karting, druga pa se je šla sprehodit po BTC-ju in čez pol ure smo se zamenjali. Na kartingu je bilo res polno adrenalina, tekmovalnosti in tudi navdušenja nad novo izkušnjo, v BTC-ju pa ni manjkalo nakupovanja in hrane. Po prvem delu izleta je bil čas za drugega. Peš smo se odpravili na WOOP trampoline. Tam smo imeli pol ure časa, da smo se preoblekli in pogledali predstavitveni video. Potem pa se je začela prava zabava. Osebje je najprej vodilo razgibavanje na trampolinih. Po razgibavanju pa je sledil izziv za nas. Tam smo lahko preizkusili vse, kar nam je osebje predstavilo in tudi tisto, kar nam ni. Lahko smo delali salte v penice, igrali košarko in med dvema ognjema na trampolinih, se iz višine metali na zračno blazino, uporabljali trapez in še marsikaj. Tam smo bili res svobodni in smo se prav posebno zabavali, saj je vsak našel nekaj, kar mu je bil izziv. Po eni uri in pol na trampolinih smo bili že precej utrujeni in pripravljeni na še zadnjo postanek-središče Ljubljane. Ko smo prispeli, smo se najprej sprehodili skozi park do Prešernovega trga. Na voljo smo imeli petinštirideset minut, da se sprehodimo po Ljubljani. Lahko smo šli jest, poskusit najboljši sladoled v Sloveniji, nakupovat … V glavnem, izbira je bila velika.

Do avtobusa smo se sprehodili čez most s ključavnicami in mimo Plečnikove zgradbe Peglezen. Pot do doma je minila še hitreje kot tista do Ljubljane. Vsi smo bili polni vtisov in različnih pozitivnih čustev, a je vožnja pustila tudi grenak občutek. Počasi smo se vsi začeli zavedati, da je to naša zadnja ekskurzija z zdajšnjimi sošolci v osnovni šoli.

Alina Barbarič, 9. a razred