Zaključek akcije izdelave ladjic iz papirja

OŠ Duplek se je letos pridružila akciji šest milijonov papirnatih ladjic Srednje ekonomske šole in gimnazije Maribor pod vodstvom prof. Borisa Krabonje.
Namen je pokazati, kaj pomeni šest milijonov žrtev genocida v drugi svetovni vojni.
Ob zaključku akcije 9. 5. 2022 so uspeli zbrati preko šest milijonov ladjic. Osnovna šola Duplek je prispevala 13.775 ladjic.
Iz zbranih ladjic bodo konec šolskega leta naredili veliko inštalacijo v spomin na ljudi iz preteklosti. Predvidoma v začetku junija 2022 se bo v spomin žrtvam genocidov odvil tudi zaključni koncert »Nekoč in danes«.
Ob končani inštalaciji bodo ladjice poslali v reciklažo. Zbrani denar pa bo namenjen društvu UP-ornik za plačilo najnujnejših položnic ter nakup trgovinskih darilnih kartic za vse uporabnike.
Hvala vsem, ki ste bili del akcije!
S tem prispevkom ste pokazali, da vam ni vseeno za svet in ljudi.

koordinatorki akcije na OŠ Duplek: M. Herman in M. Bezjak