Prometna kača

Motorizacija je v zadnjih desetletjih močno narasla. Posledice le-te pa so nepopisne (gneča na cestah in parkiriščih, onesnaževanje okolja, nevarnost za pešce, manj gibanja, prevelika telesna teža ipd.).  S podobnimi težavami se seveda srečujemo tudi mi, prav zaradi tega smo se odločili, da bomo trenutno stanje poskusili izboljšati z izvajanjem igre Prometna kača. Zavedamo se, da je vedenje otrok v povezavi s potovanji v naš zavod, pomembno že od vstopa v vrtec. Skozi celoten proces vzgoje in izobraževanja se namreč oblikuje spekter odnosov, navad, potreb in vrednot, ki izoblikujejo posameznika. Zato je bistvenega pomena kakšen način potovanj otroci usvojijo kot primernega. Tako bodo razvili in oblikovali svoje potovalne navade in ta vzorec prenašali na svoje otroke.

Glede na rezultate, ki smo jih dosegli, verjamemo, da smo s Prometno kačo na primeren način, ozavestili vas – starše in otroke o tej problematiki in vas vzpodbudili, da prevzamete del odgovornosti k prehodu na trajnostno mobilnost. Za sodelovanje se vam zahvaljujemo in si želimo, da ste trajnostno mobilni še naprej!

trajnostna mobilnost

20151016_095543_resized 20151016_095617_resized 20151016_095649_resized