Mlada pianistka, Tijana Lamut

Veselimo se uspehov učenke 3. razreda podružnice Dvorjane, Tijane Lamut, ki obiskuje dve glasbeni šoli, in sicer: Glasbeno in baletno šolo Zavoda Antona Martina Slomška ter Konservatorij za glasbo in balet Maribor. Klavir je Tijana pričela igrati pred dobrima dvema letoma.

V tem času je veliko nastopala in se udeležila mnogih domačih in mednarodnih pianističnih tekmovanj, na katerih je dosegla odlične rezultate.

Njene nagrade so:

1. Zlata nagrada na mednarodnem klavirskem tekmovanju pianistov na Koroškem (maj 2014),
  2. II. nagrada na mednarodnem tekmovanju pianistov v Trstu (december 2014),
  3. II. nagrada na mednarodnem tekmovanju pianistov v Varaždinu (februar 2015),
  4. Zlato priznanje in 1. mesto na regijskem tekmovanju mladih glasbenikov Štajerske in Pomurja (februar 2016),
  5. Zlata plaketa, 3. nagrada in snemanje CD na državnem tekmovanju mladih glasbenikov RS v Novi Gorici (marec 2016),
  6. Prva nagrada na mednarodnem tekmovanju pianistov v Varaždinu in nagrada sponzorja – električni klavir (marec 2016).

Za njene dosežke ji iskreno čestitamo in želimo še mnogo tako uspešnih nastopov in tekmovanj.

Razredničarka:
Brigita Bračič