Dan šolske knjižnice

Na dan šolske knjižnice, 19. oktobra, so bili vsi oddelki naše šole vabljeni k branju knjig oz. ogledovanju ilustracij znanih slovenskih ustvarjalcev – Leopolda Suhodolčana, Marlenke Stupica, Marjana Mančka in Matjaža Schmidta. S tem dogodkom se je šola priključila projektu Mednarodni mesec šolskih knjižnic, ki poteka vselej v mesecu oktobru in ki poudarja pomen in vlogo šolskih knjižnic. Na fotografijah je 4. a, ki se je skupaj z učiteljico Martino lotil zabavne knjige Jaz osel z imenitnimi ilustracijami Marjana Mančka, še prej pa so učenci predstavili življenjepise vseh štirih avtorjev.

V šolski knjižnici je na ogled tudi razstava knjig z naslovom Umetniki sezone, ki jo je pomagal pripraviti naš knjižničarski pomladek, zagnane sedmošolke. Te so učencem 8. in 9. razredov razstavo tudi predstavile, izzvale pa so jih še z iskanjem knjig po šolski knjižnici. Hja, ni tako lahko najti Suhodolčanovega Skritega dnevnika ali drobne poučne knjižice Pri zdravniku, ki jo je ilustriral Matjaž Schmidt …