Kulturni dan, 29. 9. 2018

V soboto, 29. 9. 2018, bodo imeli učenci od 6. do 9. razreda kulturni dan.
Potek dneva:

• do 7.30 – Prihod v šolo. Šolski avtobus vozi po rednem urniku. Učenci od 6. do 9. razreda se zberejo v večnamenskem prostoru, kjer dobijo uvodna navodila.
  • 7.40 – 9.00 – Dejavnosti učencev po skupinah glede na razpored pod mentorstvom članov šolske skupnosti – družabne, finomotorične, gibalne in senzorne igre.
  • 9.00 – 9.20 – Malica ter priprava na odhod.
  • 9.25 – Odhod avtobusov.
  • 10.00 – 12.00 – Ogled filma Gajin svet, ki je sodobna in dinamična mladinska romantična komedija z elementi kriminalke, postavljena v današnje urbano okolje. Film opozarja na težave, s katerimi se v sodobnem svetu na eni strani srečujejo otroci, na drugi pa njihovi starši, saj obravnava zagate, ki so del našega vsakdana: ločitev staršev, odtujenost v družini ter nevarnosti svetovnega spleta in družbenih omrežij.
  • 12.10 – Odhod domov (izstopanje po postajah). Učenci, ki želijo ostati v Mariboru, morajo imeti pisno obvestilo staršev.

Avtobusni prevoz ter vstopnice (5 €) bodo obračunani na položnicah. V ceno vstopnice so vštete male pokovke in plastenka vode. Odsotnost učenca je potrebno javiti tri dni prej, sicer se avtobusni prevoz zaračuna.

Valentina Gaberšek Jančič in Maja Ferk