Dragi učenci, spoštovani starši, skrbniki in rejniki!

Kot pravi psiholog, dr. Kristijan Musek Lešnik, osamimo virus, ne sebe!

Če se želite pogovoriti o nastali situaciji, podeliti svoje dileme, strahove ali kar koli vprašati, sem vam na voljo svetovalna delavka OŠ Duplek, Marija Baškarad. Tudi če imate stiske ali težave doma, ki niso povezane s šolo in ne veste kam bi se obrnili za pomoč, sem vam prav tako na voljo.
Prosimo vas, da če poznate koga, ki je v stiski, pa sam ne zmore prositi za pomoč, da tudi to sporočite.
Pišete lahko na naslov marija.baskarad@os-duplek.si ali pokličete na 040 188 404.

Še nekaj zaupnih številk, na katere lahko pokličete:

• 116 123 – Zaupni telefon Samarijan (brezplačno)
  • 116 111 – TOM – telefon za otroke in mladostnike, dosegljiv vsak dan med 12.00 in 20.00 (klici so brezplačni, otroci in mladostniki pa lahko pišejo tudi na tom@zpms.si ali se oglasijo v njihovi spletni klepetalnici)
  • Pomoč za mlade je na voljo tudi na spletni strani To sem jaz.
  • 01 520 99 00 – klic v duševni stiski (vsak dan med 19.00 in 7.00)
  • 031 233 211 – Ženska svetovalnica – krizni center (24 ur na dan)
  • 080 11 55 – SOS telefon za žrtve nasilja (vsak dan med 12. in 18. uro, svetovanje pa ponujajo tudi po elektronski pošti na naslovu drustvo-sos@drustvo-sos.si).

Svetovalna delavka OŠ Duplek: Marija Baškarad