Evropsko prvenstvo v karateju IKU in Svetovne igre – London 2014

Uspeh karateistov iz Karate kluba WKSA Duplek. Vid Kovačevič je osvojil 3. mesto na svetovnih igrah za otroke, ki je bilo organizirano v Londonu.

Član Karate kluba WKSA Duplek Vid Kovačevič je osvojil 3. Mesto na Svetovnih igrah za otroke, ki je bilo organizirano v Londonu. Hkrati sta potekali dve tekmovanji; Evropsko Prvenstvo za kadete in mladince v karateju in t.i. Svetovno igre (v karateju) za otroke. Vid Kovačevič, Teja Kovač in Matic Herga so nastopili v reprezentanci iz našega kluba in pokazali, da so pravi borci, ter premagovali razne tekmece iz drugih držav. Teja Kovač se je v katah v hudi konkurenci prebila do 6. mesta in tako ostala brez odličja. Matic Herga je Slovenijo zastopal v posameznih in skupinskih bojih. Posamezno je po napetih bojih izpadel zaradi premočnih kontaktov in bil kaznovan, kljub temu da je tudi sam utrpel poškodbo. Pokazal je veliko borbenost in še večji potencial, ki ga ima. V skupinskem delu se je še bolj izkazal in z ekipo osvojil 4. mesto. Zaradi poškodb se nam namreč ni uspelo se uvrstiti na stopničke. Matic se je kljub poškodbi odlično boril, a je za medaljo bilo premalo. Medtem je Vid Kovačevič z odličnimi boji premagoval nasprotnike in si zasluženo priboril 3. mesto. Čestitamo!
Na tekmovanju je nastopilo 887 tekmovalcev iz 18 držav.