Tradicionalni slovenski zajtrk 2014

V petek, 21. novembra bomo smo izvedli Tradicionalni slovenski zajtrk. Prav tako ta dan obeležujemo dan slovenske hrane, s katerim želimo poudariti pomen zagotavljanja hrane iz lokalnega okolja. Imeli bomo naravoslovni dan, kjer bodo učenci delali po razredih različne dejavnosti: obiskala nas bo čebelarka, obiskali bomo samo oskrbne kmetije, pekli kruh, delali namaze, sadne solate, skuto, ipd.

Pričetek ob 7.30
– skupni zajtrk v jedilnici – do 8. 30.

no images were found

– od 8.30 – 9.05 – v učilnicah, pogovor o pomenu zdrave prehrane, gibanju (PP)

– malica ob 9.05 (skupine, ki greste na teren, malico vzamete s seboj).

– dejavnosti po skupinah in odhod na teren do 11. 50.

no images were found

Šolski avtobus vozi po ustaljenem voznem redu. Lahko koristite tudi redni avtobus, predvsem za povratek iz šole (še bolje je iti peš).

Namen tega dne je izobraževati in ozaveščati učence o pomenu zajtrka v okviru prehranjevalnih navad, pomenu in prednosti lokalno pridelane hrane oz. živil, pomenu kmetijske dejavnosti in čebelarstva za pridelavo, okolje, gospodarske dejavnosti, o pravilnem ravnanju z odpadki.