Natečaj za najboljše ljubezensko pismo v Sloveniji 2021

Kulturno društvo Josipine Turnograjske je letos organiziralo že 10. natečaj za najboljše ljubezensko pismo v Sloveniji, na katerem so sodelovali tudi učenci in učenke 9. razredov OŠ Duplek. Letošnja tema se je imenovala Ljubezen (do) miru. Med 101 prispelim pismom osnovnošolcev z vse Slovenije je Mark Jelenc iz 9. b dosegel odlično 3. mesto.

Strokovna komisija je o njegovem pismu zapisala: V Markovem pismu si roke podajajo presenetljiva zrelost in prvinskost otroškega opazovanja. Tisočletne modrosti prepleta s hipnostjo sedanjosti ter pismo zaključi z mislijo, da čas v miru mine kakor polzi pesek med prsti. Mir kot angela varuha poprosi, naj ga spremlja in varuje, ter mu preprosto, a srčno šepne drobne besede naklonjenosti. Avtor ni ničesar prepustil naključju.

Vse informacije o natečaju lahko preberete tukaj:

Njegovo pismo lahko preberete tudi tukaj:

Ljubezensko pismo miru

Marku iskreno čestitamo za uspeh!