Bralni maraton slavil 20 let

Ob začetku letošnjega branja za Prežihovo bralno značko in v okviru Tedna otroka nas je Zveza prijateljev mladine Maribor povabila na tradicionalni BRALNI MARATON. Letos je slavil že 20 let, odvijal pa se je v ponedeljek, 3. oktobra 2022, na Trgu svobode.
Mladi ustvarjalci iz mariborskih in okoliških osnovnih šol so skozi lastno poezijo ali poezijo drugih avtorjev izrazili svoje misli, želje in pričakovanja na temo “Skupaj se imamo dobro”. Poseben gost letošnjega maratona je bil mariborski vsestranski ustvarjalec Borut Gombač, ki je dobro razpoloženim udeležencem prebral navihano sodobno pravljico in dve hudomušni pesmi.
Našo šolo sta uspešno zastopali dve dekleti iz 8. oz. 9. razreda, Hana Špičko in Ana Šohar Lorenčič. Prebrali sta svoji pesmi, Hana Splošno resnico in Ana Dobro nam(a) je skupaj, ki bosta objavljeni tudi v šolskem spletnem glasilu Koraki.