Nova sezona bralne značke

V nedeljo, kot vsako leto 17. septembra, na dan zlatih knjig, širom Slovenije gibanje bralna značka ponovno na široko odpira svoja vrata. Letos bomo zakoračili že v njeno 64. sezono. Naj bo polna novih bralnih poletov, samostojnih, prijateljskih ali v okviru družine.

Mi pa se ob njenem uradnem uvodu ozrimo malce nazaj. V prejšnjem šolskem letu so med oddelki od 6. do 9. razreda učenci 6. a prebrali največ knjig in si tako za letošnje leto prislužili laskavi naslov najnajstniški bralci OŠ Duplek. Pravzaprav se lahko s tem nazivom kitijo vsi oddelki sedmošolcev, saj sta se dva lanska oddelka šestošolcev letos razdelila na tri … Nekaj težav je lanskemu 6. a povzročala le nagrada – niso se mogli odločiti med štirimi super knjigami Nikoli ne reci, da te je strah, Šola magičnih živali, Abela in Ostanki poletja, ker pa so prve tri knjige že v naši šolski knjižnici, je kot nagrada obveljala zadnja. Ko bodo sedmošolci to dokaj drobno knjigo pisateljice Tamare Bach prebrali, si jo lahko izposodite tudi drugi, do takrat pa si lahko krajšate čas z vsemi preostalimi … Vabljeni v knjižnico in k branju!