Bralni maraton in knjige za prvošolčke

V prvem tednu oktobra sta se v povezavi z gibanjem bralna značka odvila dva pomembna dogodka.
Začetek letošnjega branja za Prežihovo bralno značko smo obeležili z že enaindvajsetim Bralnim maratonom, ki je potekal v ponedeljek, 2. oktobra, na Trgu svobode v Mariboru. Mladi iz Maribora in okolice so skozi lastno poezijo ali poezijo drugih avtorjev izrazili svoje misli, želje in pričakovanja, tokrat na temo radovednost, tiste iskre, ki nas žene k odkrivanju sveta okoli sebe. Našo šolo sta uspešno zastopali sedmošolka Eva Tepeh in devetošolka Hana Špičko. Njuni pesmi Prava radovednost, prava zagata in (Pre)radoznali licemerci sta objavljeni v glasilu Koraki, delček njunega nastop, fotografije in odlično vzdušje na sončnem Bralnem maratonu, ki ga pripravlja Zveza prijateljev mladine Maribor, pa si lahko ogledate tukaj (Eva je na vrsti tretja, Hana zadnja).

Letošnji prvošolčki so za vzpodbudo k branju prejeli darilne slikanice slovenskega pisatelja Marka Kravosa Hiša selivka, ki jih bodo prebrali v krogu svojih družin. Najmlajšim šolarjem smo jih razdelili v Tednu otroka in se tako tudi poklonili 70-letnici Zveze prijateljev mladine Slovenije, krovne organizacije, ki skrbi za gibanje bralna značka širom Slovenije.