Z roko v roki iz veselja za veselje – bazar 2023

Kjer je vode malo, hodijo ljudje z veliki vrči daleč stran po vodo.

Izkopati vodnjak, pomeni ustvariti priložnost za življenje, ki bi bilo tukaj in zdaj in ne daleč, nedosegljivo stran. Življenje je nenehno hrepenenje po zadovoljstvu in lepem in vse to je bilo ujeto v včerajšnji bazar OŠ Duplek. Učitelji so skupaj z učenci ustvarili priložnost skupnega sodelovanja. Dopoldne in kdo tudi že kakšen dan prej so po razredih izdelovali najrazličnejše izdelke iz večinoma naravnih materialov, pekli piškote, palačinke, kuhali čaj, okraševali prostor in še kaj. Vsa ta pot učiteljev in učencev do vode življenja – šolskega bazarja – je bila polna smeha, zadovoljstva in truda.

Ko smo malo pred 17. uro sramežljivo odprli vrata dogodku, se je začetna trema hitro umaknila nenadejanemu obisku. Starši, babice, dedki in drugi obiskovalci so v neizmernem številu prihajali v praznično okrašen prostor, kjer je bil smeh, sproščen pogovor in ubrana melodija naših otrok, ki so v spremljavi učitelja Primoža peli slovenske pesmi. Božična vas, lepota decembrskega časa, je zaživela v žaru otrok, staršev, obiskovalcev in učiteljev. Dogodek je bil ustvarjen za dobrobit otrok, da bodo lahko vsako leto devetošolci obiskali eno izmed bližnjih prestolnic Evrope. Tudi zaradi te medvrstniške solidarnosti dogodek nosi posebno človekoljubno sporočilo, da če stopimo vsi skupaj za pravi cilj, potem nam bo uspelo.

Upravičeno lahko rečemo, da nam je vsem dejanje dalo zadovoljstvo in voljo za nove skupne poti!