Lidica – likovni natečaj

OŠ Duplek bo v letošnjem letu sodelovala na 50. Mednarodnem otroškem likovnem natečaju Lidice 2022, ki časti spomin na otroke iz češke vasi Lidice, umorjene med drugo svetovno vojno in otroške žrtve vseh vojnih konfliktov.

Vsako leto ima razstava edinstveno temo, ki jo izbere Memorial Lidice v sodelovanju z Unesco. Leta 2022 bo 50. obletnica Konvencije o varstvu svetovne kulturne in naravne dediščine. Češka bo postala tudi stičišče svetovnih muzejskih strokovnjakov med generalno konferenco ICOM v Pragi.

Natečaj in kasnejša razstava je ena največjih na svetu, ki vsako leto združuje na tisoče otrok z vsega sveta: https://www.mdvv-lidice.cz/en/current/invitation/
Prispevke bo ocenjevala strokovna komisija v dveh krogih od 17. – 19. marca in od 24. – 26. marca 2022. Rezultati bodo objavljeni na www.mdvv-lidice.cz (najpozneje) 15. maja 2022
Pripravili smo mapico iz našega kraja, kjer so izbrana likovna dela sedmih učencev OŠ DUPLEK:

V nadaljevanju si lahko ogledate likovna dela otrok /avtorje in kratek opis.
Vsem sodelujočim učencem čestitam za krasna likovna dela!
Učiteljica LUM: Andreja Zelenik