Izjemne Slovenke, ki so utirale nove poti

Tudi letos smo na naši šoli obeležili mednarodni praznik žensk, dan žena. Sedmošolci Eva, Maks, Nina, Neli, Matic, Sara, Katarina, Eva, Tjaša, Mia in Tea so pripravili razstavo ter predstavili 11 izjemnih Slovenk, ki so na tak ali drugačen način utirale nove poti in mnogim generacijam žensk omogočile, da v življenju počno, kar je bilo pred tem dovoljeno le moškim.

V dveh dneh so nastopili pred učenci od 3. do 9. razreda, se preizkušali v govornem nastopanju in medvrstniškem poučevanju ter tudi sami izkazali pogum, s katerim bodo v življenju še marsikaj dosegli. Verjamemo, da so marsikateremu učencu z drugače izvedeno uro pouka popestrili dan in jim hkrati odstrli delček slovenske zgodovine. Tisti najbolj pozorni poslušalci pa so bili ob koncu nagrajeni tudi s sladkimi dobrotami.

Čestitke vsem sodelujočim za izkazan trud in izjemne nastope!