Ura naravoslovja in tehnike malo drugače

Danes smo imeli prav posebno uro naravoslovja in tehnike. Ker se učimo o vodovodnem sistemu in ogrevanju, smo medse povabili hišnika Igorja, ki je pravi strokovnjak na tem področju. Poučil nas je o ogrevanju, ki ga imamo na naši šoli. Spoznali smo delovanje vrtin, potovanje vode do kotlovnice, dogrevanje vode do določene temperature in njeno kroženje po ceveh do radiatorjev in nazaj do peči. Pokazal nam je tudi, da ima vsak radiator dve cevi in razložil čemu služita.

Skupaj smo izračunali približno koliko radiatorjev imamo na šoli in koliko hiš bi lahko ogrevali z njimi. Razložil nam je tudi potovanje vode po ceveh do naše učilnice. Izvedeli smo, da imamo v šoli čistilno napravo in delovanje le-te, da se voda v šoli redno pregleduje in da se odvzemajo vzorci, ki se pošiljajo v analizo. Hišnik Igor nam je obljubil tudi, da si bomo lahko našo kotlovnico ogledali, kakor hitro bo mogoče. Bilo je super doživetje in pridobili smo veliko novega znanja!