56. likovni svet otrok

V petek, 10. 5. 2024, je bila v OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj, otvoritev razstave in podelitev priznanj izbranih likovnih del, 56. likovnega natečaja Likovni svet otrok na temo “izraznost likovnih spremenljivk”.

Izmed prispelih 2.450 likovnih del, je strokovna komisija, za razstavo, izbrala 310 likovnih del.
Strokovno komisijo so sestavljali profesorji specialne didaktike likovne umetnosti, Pedagoške fakultete Univerze v Mariboru: izr.. prof. dr. Jerneja Herzog (predsednica), red. prof. dr. Matjaž Duh in mag. Katja Varl.

S svojimi likovnimi deli, so na natečaju sodelovali tudi učenci naše šole in bili izredno uspešni. Bronasto priznanje, so prejele učenke: Lara Vohar, Eva Tepeh, Neli Obrul in Tea Laure.

Čestitke vsem nagrajenkam in ostalim sodelujočim učenem!

mentorica: Andreja Zelenik